Nadace Lilie & Karla
Janečkových

Podporujeme a inspirujeme jednotlivce k tomu, aby se stali vzdělanými, zodpovědnými a šťastnými lidmi, kteří spoluvytváří vzdělanou, zodpovědnou a šťastnou společnost.

NAŠE PROJEKTY

Děláme svět lepším

Šíříme laskavost, podporujeme sociální inovátory a jsme iniciátory systémových změn ve vzdělávání.

Oddlužení dětí

Co se u nás děje

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

PODPORUJEME

Projekty zaměřené na rozvoj soft‑skills dětí

Vzdělávací projekty zaměřené na rozvoj soft-skills dětí ve věku 6-18 let a projekty vedoucí k zapojování dětí do rozhodování o systémových změnách ve vzdělávání podporujeme také finančně.

JSME HRDÝMI PARTNERY

Aktivity, které podporujeme

Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání

cosiv.cz/cs/
Podpora pomoci českému vzdělávání v souvislosti s událostmi na Ukrajině – krizová intervence, materiály pro výuku, podpora psychického zdraví dětí a práce s traumatem.

Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání soustředí své úsilí do 3 oblastí, resp. aktivit, které chce nabídnout zdarma všem, komu mohou v důsledku stresujícího vlivu války pomoci.

Válka je silným impulzem, který intenzivně působí na psychiku dospělých. O to více působí na dětskou duši, která ještě není tolik odolná a seznámená s mechanismy, které je možné využívat pro vyrovnání se s krizovou situací.

Klára Laurenčíková
předsedkyně

Chaloupky o.p.s.

www.skolniles.cz/cs
Podpora popularizace konceptu školního lesa jako výukového projektu škol, který propojuje samotnou výuku se vztahem k přírodě, ekologii a lesnictví.

Děti se učí v přírodě v kontextu lesa, práce, propojují zkušenosti, praktické dovednosti i teoretické znalosti, pozorují a bádají.

Otevíráme dětem, mládeži i dospělým tajemství přírody, její hloubku, krásu, křehkost a posilujeme znalosti, dovednosti a postoje, které vedou k respektu a ohleduplnosti k přírodě.

RNDr. Jozef Zetěk
ředitel Chaloupky o.p.s.

Cyril Mooney Education, z.s.

www.hvcm.cz
Spolek rozvíjející metodu hodnotového vzdělávání a šířící nástroje a vizi kvalitního vzdělávání.

Hodnotové vzdělávání Cyril Mooney je vyučovací předmět, metoda výuky, ale především přístup ke vzdělávání, který školám pomáhá vytvářet atmosféru založenou na upřímnosti, důvěře a vzájemné pomoci.

V českém školství musí dojít k odstranění bezhlavého soutěžení s ostatními coby motivačního nástroje ve výuce. Děti by se měly naučit především spolupracovat a překonávat samy sebe. 

Linda Jandejsková
předsedkyně spolku

Zůstaňte ve spojení
Sledujte nás na Facebooku a Instagramu

Máme velké plány

Organizátor happeningu #jsemlaskavec

Nadace Lilie & Karla Janečkových
Zapova 1559/18
Praha 5 - Smíchov
150 00
IČO: 02576040

Přihlas se